Grassroots fotbal

29. 10. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dne 24.10. se na půdě SK Hranice objevila okresní událost Grassroots fotbal, která po celé ČR slaví svou premiéru. Na rozdíl od jiných školních fotbalových soutěží, se tento fotbal hraje na celém hřišti s týmem 10 hráčů a 1 brankář. Této soutěže se může zúčatsnit každý bez ohledu na pohlaví s věkovým rozpětím celého druhého stupně (6. - 9. třída). Bohužel pro fotbalisty, kteří pravidelně soutěží v krajských soutěžích. Ti měli na tuto akci zákaz, aby dali možnost i "nefotbalistům", kteří si přejí zahrát si pořádný fotbal.

"Myšlenkou Grassroots programu je dát možnost hrát fotbal všem bez výjimky, bez ohledu na pohlaví, věk, rasu nebo zdravotní stav - Grassroots je FOTBAL PRO VŠECHNY. Hlavní součástí tohoto programu je fotbal mládeže, ale i stále více populární sporty jako futsal, fotbal žen či plážový fotbal patří do širokého seznamu Grassroots aktivit. Stejně tak má program i výrazný sociální dosah, podporuje fotbal veteránů, hráčů s tělesným či mentálním postižením, ale i lidí bez domova, což je jasným důkazem, že tento programu přináší fotbal opravdu všem." (Fotbal.cz)

Na stadion se sešlo celkem 6 týmů. ZŠ Šromotovo, ZŠ Struhlovsko, ZŠ Dřevohostice, ZŠ Soběchleby, ZŠ Tršice a ZŠ Osecká. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, kde se ZŠ Šromotovo utkala hned ve dvou zápasech (Soběchleby a Tršice). Naši žáci si bohužel nezajistili postup ze skupiny, ale odváží si tak cenné zkušenosti a zážitky z této soutěže.

Děkujeme za reprezentaci školy!